10 tipů jak si zlepšit náladu

Seznam aktivit, které Vám určitě zlepší náladu.

Cítit se šťastnější není tak těžké jak si možná myslíte, můžete na tom zapracovat hned teď. Během následující hodiny zkuste udělat co nejvíce aktivit na tomto seznamu. S každým splněným bodem se Vaše nálada určitě zlepší. Budete sami překvapeni.

1. Získejte více energie: pokud sedíte u počítače (na to by se dalo skoro vsadit) postavte se a protáhnete se aspoň 2 minuty, nebo ještě lépe jděte ven na procházku na 10 minut. Tělo se Vám prokrví, metabolismus zrychlí a sluneční světlo Vám taky udělá dobře.

2. Spojte se s přáteli: dohodněte si schůzku nebo pošlete email někomu s kým jste “ztratili kontakt”. Mít dobré vztahy s příteli je jeden z klíčů ke štěstí. Osobně mám rád pořekadlo “Vem si čas na přátele , nebo ti čas vezme přátele”.

3. Zbavte se nepříjemného úkolu: odpovězte na dlouho odkládaný e-mail, kupte něco co potřebujete, nebo si třeba domluvte konečně toho zubaře. Mít za sebou otravnou povinnost je osvobozující a budete si samy vyčítat, že jste to tak dlouho odkládali.

4. Vytvořte si příjemnější prostředí: ukliďte si stůl, roztřiďte si papíry, vyvětrejte, zlepšete osvětlení. Vyčistit si prostředí není těžké ani práce na dlouho, prostě se nám jen nechce, přitom je to během pár minut hotové a vyplatí se to. Pro úklid se dá praktikovat pravidlo 1 minuty – nikdy neodkládejte nějakou úlohu, která může být dokončena během 1 minuty.

5. Vytvořte si něco na co se můžete těšit: plán na víkend třeba ten paintball konečně s přáteli, že si půjdete koupit nějakou dobrotu, nebo na ten film. Studie ukazují, že dopřávat si často zábavu je základ štěstí a těšení se je toho důležitá část. Zábava v kolektivu je ještě lepší.

6. Udělejte dobrý skutek: představte dva lidi, kteří by si mohli navzájem pomoct, pošlete někomu nějakou užitečnou informaci nebo někoho oceňte za to co udělal.

7. Předstírejte štěstí: ne kvůli ostatním, ale kvůli sobě, i umělý úsměv ve Vás vyvolá příjemný pocit. A ostatní s vámi budou také jednat příjemněji.

8. Pusťte si svoji oblíbenou hudbu a zablbněte si. Pokud se překonáte, toto Vám určitě dodá energii.

9. Udělejte si svoji oblíbenou pochoutku.

10. Vděčnost: zhodnoťte svůj, život. Vzpomeňte si na lidi, které máte rádi a oni mají rádi Vás, co vše máte, co vše se Vám podařilo.

Bonus 11. Odpusťte: sami sobě a ostatním. Možná to zní jako z kostela, ale děláte to pro sebe. Minulost už nezměníte tak proč se jí nechat “žrát”. A když někomu odpustíte zbavíte se negativní myšlenky, kterou nosíte zbytečně v hlavě.