7 nepřátel přežití

Čím více znáte vaše nepřátele, tím větší je šance že je porazíte, než že vás sami ovládnou.

Bolest

Příroda využívá bolest aby vás varovala před problémy, ale příroda má také prostředky na odstranění bolesti. K tomu dochází když člověk zaměstnaný svými úkoly si najde čas na ošetření svého zranění. Bolest může téměř ustat, jestliže je vaše mysl zaměstnána bojem o přežití. Na druhé straně když upoutáte pozornost na svojí bolest, oslabí to vaší vůli přežít. Jestliže se člověk poddává bolesti, může bolest podlomit jeho odolnost i když bolest není vážná ani dlouhodobá.

Zima

Zima je větší nepřítel než se jeví. Chladno nejenom že zmenšuje vaší duševní kapacitu, ale také podlamuje vaší vůli tak, že myslíte pouze na to jak získat teplo. Chladno je zákeřný nepřítel který se plazí po vašem těle a mysli a oslabuje vaší vůli k přežití. Způsobuje, že máte potíže se pohybovat a chce se vám spát abyste zapomněli na váš hlavní cíl – přežit. Stejně jako u bolesti a chladu může člověk téměř zapomenout na žízeň, jestliže je dostatečně odhodlaný přežít.

Žízeň

Žízeň je dalším nepřítelem, který ani nemusí být příliš silný, aby oslabil vaše myšlení. Je velmi důležité si připomenout abyste se nepřipravovali o svoje tělesné zásoby vody. Člověk může snadno při svém boji o přežití nebezpečně dehydrovat svoje tělo, i když je vody okolo něho hojnost. Stejně důležité je pít na poušti i v podmínkách nízkých teplot, třebaže si mnoho lidí myslí, že v zimě se hodně pít nemusí.

Hlad

Bývá nebezpečný pro vaše logické myšlení, hlad oslabí lidskou schopnost rozumně myslet. Žízeň a hlad budou zmenšovat vaší odolnost na chlad, bolest a strach.

Únava

Vaší duševní kapacitu může snížit dokonce i mírná únava. Únava může vyvolat lhostejnost, a s nastupující únavou je vám všechno čím dál tím více jedno. Je to jedno z nejvážnějších nebezpečí pro váš zápas s přežitím.

Vyčerpání

Může působit jako prostředek pro únik ze situace, která se stala příliš namáhavou. Jakmile má člověk ujasněnu nebezpečnost situace, může téměř vždy zmobilizovat své síly a pokračovat v boji. Test na vyčerpanost
Podívejte se na oblohu a pokud se vám zdá že se vzdaluje, jděte se trochu prospat. Je falešnou představou myslet si, že vyčerpání je způsobeno pouze fyzickým úsilím. Je samozřejmé že existuje opravdové nebezpečí z nadměrného fyzického vyčerpání, ale je také pravda, že únava může být způsobena beznadějí, nedostatkem odhodlání, uspokojení, zklamáním nebo nudou.

Osamělost a nuda

Představuje dva nejnebezpečnější nepřátele pro přežití. Jsou nebezpeční, protože se náhle objeví bez varování. Když se nic neděje, když máte naději a nikdo nejde s vámi, když musíte zůstat trčet na místě v klidu, tichu a sám začínají se k vám vkrádat tyto pocity. To je důvod, proč člověk také musí využít svou víru a modlitby, které mu pomohou bojovat s těmito pocity. Pokud je nepřemůžete, mohou způsobit smrt zoufalstvím.