Komerčně vyráběné podzemní kryty pro přežití

Ron Hubbard, majitel společnosti Hubbard Iron Doors, Inc., komerčně vyrábí a prodává své verze podzemních bunkrů pro přežití.

Vyvinul několik verzí podzemních úkrytů na bázi válcovité konstrukce (lépe odolávající tlaku horniny), umístěné pod zemí. V nabídce je několik rozměrů podle předpokládaného počtu uživatelů, nebo dle specifického určení (úkryty pro lovce). Vytvořil i bunkr postavený na základě dopravního kontejneru a upraveného pro potřeby přežití katastrof. Modifikace a moduly pro přežití zahrnují i nádrže na zásoby tekutin (vody, paliva) a generátory energií. Před hlavním vchodem je instalován dekontaminační box k zamezení infekce a kontaminace přeživších při kontaktu s post-apokalyptickým světem.

 

 

 

Úkryty je možné použít i jako bezpečnostní místnost pod domem, včetně nouzového východu mimo objekt. Zabezpečení vchodu/východu obstarává instalovaný kamerový systém.

Vybavení je dimenzováno pro běžné potřeby a naprosto komfortně, nechybí kuchyňský kout, sprcha, toaleta, postele, sedačka, vše vměstnáno do prostoru a kompaktně uspořádáno.

Jednotlivé verze se liší rozměry, vybavením, moduly nezávislosti (voda, vzduch, energie,..), mne ovšem zaujala možnost spojování a vytváření podzemních komplexů (ceny od 30-50 tis. USD).

Mimořádně zajímavá inspirace, je v naší republice někdo, kdo dokáže podobně komplexně uchopit a dodávat podobná zařízení? Tipy do komentářů, díky.

Zdroj, foto: Ron Hubbard, http://www.atlassurvivalshelters.com
Video: Youtube.com