Samopal CZ SCORPION EVO 3 A1

Samopal CZ SCORPION EVO 3 A1 ráže 9×19 je univerzální, lehká, samočinná ruční zbraň jednotlivce. Umožňuje střelbu dávkami, omezenými dávkami a jednotlivými ranami.

V základním provedení je samopal opatřen sklopnou ramenní opěrou, která umožňuje přesnou střelbu z ramene. Je-li ramenní opěra sklopena, je možno střílet z volné ruky. Účinná střelba z ramene je možná do 250 m, z ruky přibližně do 50 m. Po vystřelení posledního náboje ze zásobníku zůstane závěr zachycen na záchytu závěru.

K rozebírání zbraně pro čistění a konzervaci není třeba žádné demontážní nářadí. Nízká hmotnost a malé rozměry umožňují skryté nošení samopalu a jeho použití i ve velmi omezeném prostoru. Mezi charakteristické vlastnosti zbraně patří dobré vyvážení zaručující pohotové a snadné míření, vysoká přesnost střelby, dlouhá životnost a funkční spolehlivost za všech podmínek. Výhodou jsou oboustranně přístupné ovladače a vícenásobné upínací drážky dle MIL-STD-1913.

Samopal se dodává v plastovém kufru. Součástí balení jsou dva dvouřadé plastové zásobníky o kapacitě 30 nábojů, nosný popruh a čištění. Na zvláštní požadavek lze k samopalu dodávat příslušenství, jako tlumič hluku výstřelu, 20-ranné zásobníky, několik typů svítilen včetně rychloupínacích držáků, laserové značkovače, taktické rukojeti nebo kolimátory a jiná optika.

Parametry

Ráže (stoupání drážek) 9 mm Luger (9,8″)
Kapacita zásobníku 30
Rám plast
Celková délka 410/660 mm
Délka hlavně 196 mm
Výška zbraně 240 mm
Šířka zbraně 97/60 mm
Hmotnost 2,77 kg

Zdroj, foto: Česká zbrojovka a.s.