Vařič a nabíječka mobilu v jednom

Společnost BioLite přichází s novinkou pro trhy přežití a chudé oblasti se špatnou infrastrukturou. Každopádně její produkt vařiče, který využívá teplo vzniklé spalováním paliva (dřevo, šišky, plyn,..) ke generování elektrické energie a pomocí USB konektoru dobíjením spotřebičů (mobilní telefony, tablety, baterie, svítilny,..), splňuje ideální „back-up“ vybavení pro domácnost, chatu – v případě výpadku elektrické sítě (pokud tedy budete mít co spalovat).

Vařič CampStove je velikostí 21×12 cm a váhu jednoho kilogramu ještě uvažovatelný i pro turistiku, případně jako vybavení do automobilu při delších výletech.

Vařič CampStove efektivněji spaluje pomocí využití tenké vrstvy plynu, vznikající při hořením tuhého paliva a míchání s kyslíkem. Speciální komponent Power Pack zachycuje tepelnou energii a přeměňuje ji na elektrickou pomocí termoelektrického generátoru (TEG).

Vývoj nekončí a společnost připravuje další verze vařičů – efektivních využití energií pro extrémní oblasti a využití. Tento vařič byl úspěšně prověřen při nedávném neštěstí přeživších hurikán Sandy v USA.

Zdroj: Youtube.com, BioLite